Procesja

Kilka zdjęć z procesji:

1:2:
3:
4:5:6:
7:8:
9:
10:
11:12:13:
14:
15:16:17:
18:19:
20:

Informacje o qbanez

Fotograf i basista :)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

15 odpowiedzi na „Procesja

 1. Jachu pisze:

  Boże Ciało to uroczystość podczas którego manifestowany jest w tak powszechny sposób (chyba jedyna raz w roku, jeżeli chodzi o Kościół Katolicki) wiara w Jezusa Chrystusa. Prawdą jest, że wiele osób „przechodzi obok” tego święta, jednak nie uważam, że od razu należy bić na alarm. Faktem jest jednak to, że coraz więcej wierzących staje się letnimi, czy nawet oziębłymi w swojej wierze. Wytłumaczeniem na to w głównej mierze jest powierzchowność samej wiary, która bierze się choćby ze wspaniałego stwierdzenia Świętego Hieronima – że nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa. – bo ilu katolików sięga po lekturę Pisma Świętego? Samo zaś uczestnictwo w niedzielnej Eucharystii na niewiele może się zdać bez naszego zaangażowania.
  Jeszcze do powyższego polecam link: http://info.wiara.pl/doc/889926.Przyblizac-Biblie-wspolczesnemu-czlowiekowi a zwłaszcza komentarz jaki znalazł się pod tym artykułem, autorstwa gulaj

  • Andrzej Marszal pisze:

   Na dobrą sprawę sama nazwa święta _’Boże Ciało’_ jest bluźniercze i przeciw Bogu i Chrystusowi bo Bóg nigdy nie miał i nie będzie miał ciała fizycznego bo jest istotą duchową – to po pierwsze . Sama religia Katolicka ma mało wspólnego z naukami biblijnymi. Po pierwsze Jezus nie jest bogiem a raczej królem rządów Królestwa Bożego i zawsze nauczając w czasie swoich wędrówek wspominał przy każdej okazji, że jest tam dzięki swojemu ‚ Ojcu’ (Bogu) i to dzięki niemu ma tą moc i robi to z polecenia Boga a nie, że jest bogiem jak to się powszechnie w kościele katolickim ma czelność mówić . Zresztą Biblia będąca księgą pisaną przez natchnionych przez Boga ludzi nie zalecał publicznego modlenia się i mówienia regułek…Jehowa chciał żebyśmy modlili się szczerze w sercu a nie na pokaz dla ludzi _-Patrzcie wierze po klęczę i mówię regułkę – jest cała masa odstępstw od nauk biblijnych w Katolicyzmie!! – to jest jedna z wielu fałszywych religii która oddala od Prawdziwego Boga ludzi którzy postępują bezmyślnie krocząc za szarą bezmózgą masą ludzi która robi to machinalnie . To smutne . Ale jest wielu ludzi w naszym otoczeniu co zdaje sobie z tego sprawę i wie że życie nie jest równoważne zarabianiem pieniędzy i śmiercią. To czas próby i podporządkowania siebie pod prawo Boga. pytałem kiedyś księdza jak ma na imię Bóg o którym mówi-wiedząc że były w kartach histori takie czasy kiedy palono pismo i wymazywano imię boga z kolejno drukowanych ksiąg (a na początku występowało ponad 6tys. razy!…tak z biegiem rządów Papieży zatracono to. I ksiądz mi powiedział że to jest tajemnica wiary?!!!? – co to jest TajemnicaWiary… W pierwopisach Hebrajskich było JHWH_okaże się jaki się okaże _ lub _ jestem kim jestem_. Katolicyzm to religia bezmózgich spacerowiczów – nikt nie studiuje pisma tylko robi co mu człowiek w księża szmatkach powie…Kościół to instytucja dążąca do władzy a nie do jakichś duchowych celów.A w religii która bazuje na Biblii chodzi o realizowania planów Jehowy a nie planów Papieża i jego rządów lecz rządów Królestwa Niebieskiego – stąd modlitwa wzorcowa -‚…przyjdź królestwo twoje…’. Tak na koniec – bo to rozległy temat – to my ludzie , mamy dziwną tendencje do kombinowania i jak mamy jasne rozwiązania to cały czas dążymy do nowych technologi i rozwiązań zamiast pielęgnować to co już sprawdzone i w tym trwać-to wszystko bazuje na konsumpcji, jedno się przejada robimy drugie-przeje się? zrobimy nowe, inne. I tak jest z Religią. Mamy gotową konstrukcję która sprawdza się przez XXXX lat a my ją tak spreparowaliśmy że nie przypomina nawet pierwowzoru – Amen 😀

   • Jachu pisze:

    „Uwielbiam” takie gotowe recepty. Ileż to razy mieliśmy do czynienia z jedyną słuszną idą. Jak to się kończyło, warto wrócić do historii. Napisze tylko tyle, osobiście nie czuję się „bezmózgim spacerowiczem”, ale może to objaw mojego dyletanctwa. Niestety nie podyskutujemy sobie Andrzeju bo nie mamy do tego fundamentu. Nawet odrzucając wszystkie „naszłości” to Twoje Pismo jak widzę mówi, ze Pan Jezus nie był Bogiem, a moje mówi, że był.

    • Andrzej Marszal pisze:

     Spoko 😉 jedne i drugie ‚pismo’ mówi o szacunku i miłości dla bliźniego 😀 Peace./ Nie czuj się urażony.

     • axxa pisze:

      No nie Andrzej wszedzie zosawiasz informacje na temat swojej wiary. Problem w tym,ze wierzyc mozna w co sie chce i nie kazdy wierzy w to samo(o ile wogole w cos wierzy),a ty przestan ludziom narzucac ciagle swoje zdanie.

 2. Jachu pisze:

  A propos – nie zmienia to faktu, że zdjecia są kapitalne 😀

 3. Andrzej Marszal pisze:

  Kubuś – dobre masz oko 😉

 4. fotoban pisze:

  zgadza się, 6 foto dobre, na 4 i 5 widzę obraz jak z mojego okna byłego pokoju, czyżbyś mieszkał w tym wieżowcu?
  co do boga i wiary to was zaskoczę: sami kiedyś byliśmy bogami, tylko z tego „wyrośliśmy” 😛

 5. Kinka pisze:

  jak dla mnie pies i keybordzista miażdzą 😀

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s